אופניים

טיולי אופניים הפכו זה מכבר לאחד הבילויים הפופולאריים ביותר בישראל. מבוגרים וילדים, גברים ונשים, בני משפחה וחברים לעבודה – את כולם תמצאו מדוושים במסלול טיולי אופניים אחד מיני רבים הפזורים לאורכה ולרוחבה של ישראל.

לטיולי אופניים יתרונות רבים ולא פלא שהם הפכו כה פופולאריים: בניגוד לטיול שבו לא יוצאים מהמכונית, טיולי אופניים הם גם פעילות גופנית בריאה ומומלצת (המשפרת את פעילות מערכת הלב-ריאה, מחזקת את השרירים, מורידה את לחץ הדם ואת רמות הכולסטרול הבעייתי ובנוסף תורמת תרומה משמעותית גם לרווחה הרגשית שלנו); הרכיבה על האופניים באוויר הצח מאפשרת מגע בלתי אמצעי עם חיק הטבע; בניגוד לטיולים רגליים, האופניים מאפשרים לגמוא מרחקים גדולים יחסית; טיולי אופניים מייצרים זמן איכות אמיתי של כל המשפחה (או של כל החבר'ה) ותורמים לגיבוש ולהווי המשותף; וכמובן היתרון המרכזי – היציאה מהשגרה וההנאה מהנופים היפהפיים (ואסור לשכוח שטיולי אופניים, ואופניים בכלל, הם תירוץ נהדר ללבוש בגדים ממש יפים ומחמיאים…)

טיולי אופניים מגיעים לכל נקודת חן ופינת קסם בארץ: טיולי אופניים בצפון הארץ, למשל, ינועו לרוב במסלולים בקרבת מקורות מים, מנהר הירדן המרשים דרך נחלי הגליל ופלגים קטנטנים המפכים להם בנחת, ועד ראש הנקרה המרהיבה. טיולי אופניים במרכז הארץ "ינצלו" את הנופים המגוונים שלאורך נהר הירקון, את הקסם האורבאני של תל אביב יפו, את נחלי השרון והטבע הייחודי באזור, אתרים בעלי מורשת היסטורית ותרבותית לאורך מישור החוף והשפלה ועוד ועוד. גם בירושלים תמצאו מסלולים רבים של טיולי אופניים סביב נקודות ציון שטמון בהן סיפור מרתק זה או אחר, אתרים קדושים, נופים מרחיבי נשימה ועוד. טיולי אופניים בדרום מאפשרים למדוושים ליהנות מהעוצמה האדירה של המדבר, על השקט המבורך והמימד הפראי שלו.

פדאלים – האתר שלך לאופנייםעל מנת למצוא את המסלול האידיאלי עבורכם וכדי למצות את המרב מכל טיול וטיול, הוקם אתר. כאן באתר תוכלו לקבל את כל האינפורמציה לה זקוקים היוצאים לטיולי אופניים: מסלולי אופניים מומלצים ברחבי הארץ, טיפים לרכיבה בטוחה, באיזה סוג אופניים כדאי להשתמש לצורך טיול זה או אחר (למשל, האם אופניים מתקפלים מתאימים לכל סוגי טיולי האופניים או לא), תזכורת לגבי נחיצות הקסדה (במיוחד כשמדובר בטיולי אופניים לילדים ומבוגרים גם יחד) ומידע לגבי אביזרים אחרים הקשורים לדיווש וטיולי אופניים.

כמובן שגם הטרנד הלוהט בתחום האופניים בכלל, ובתחום טיולי אופניים בפרט – אופניים חשמליים זוכה לתשומת לב ב"פדאלים", וכך גם טיולי אופניים במסגרת ימי כיף או ימי גיבוש לצוותי עובדים (טרנד לוהט לא פחות).

שאלה נוספת עליה נותן את הדעת אתר היא ההתלבטות של רבים מחובבי טיולי האופניים – האם עדיף לרכוש זוג אופניים (או כמה זוגות, כשמדובר במשפחה היוצאת בצוותא לטיולי אופניים) או שמא דווקא השכרת אופניים היא האופציה המשתלמת יותר. כמובן שתמצאו כאן גם מידע מפורט אודות כל האופציות השונות של השכרת אופניים – איפה ניתן לשכור אופניים למטרת טיול (או לכל מטרה אחרת), על מה חשוב להקפיד ואיך אפשר להוזיל את העלות.

בטיחות מעל הכלכמובן שגם הצד הבטיחותי של טיולי אופניים הוא תחום שחובה להתעמק בו, ולצידו גם באחת ההנאות בטיולי אופניים, ובעצם בכל טיול – הארוחות. במסגרת הקניית עקרונות הרכיבה הבטוחה נכללים גם תחזוקה נכונה של אופניים לנשים, אופניים לגברים, אופניים חשמליים, אופניים מתקפלים, אופניים לילדים ובעצם כל סוג של אופניים; כללי עשה ואל תעשה במסגרת טיולי אופניים; ותזכורת לגבי החשיבות של שתייה מרובה ותזונה נכונה.

https://coachforlife.co.il/

ברגע הראשון החיבור בין טיולי אופניים לבין אופניים חשמליים נשמע מוזר משהו: טיולי אופניים מתחברים לנו אסוציאטיבית לחיק הטבע (ואכן אין כמו טיולי אופניים כדי ליהנות מחיק הטבע), והרי בטבע אין שקע – אז איך אופניים חשמליים?

אבל אופניים חשמליים כובשים עוד ועוד טריטוריות, בעיקר כאופניים לנשים אם כי גם גברים רבים נשבים בקסמם. ומאחר שהאופניים בעלי מנוע העזר הצנוע אך האפקטיבי הולכים ומשתכללים כל הזמן, ובפרט טווח הנסיעה שלהם בין הטענה אחת לשנייה של המצבר מתארך, כך שניתן ליהנות מהם גם למטרת טיולי אופניים.

מהם אופניים חשמליים
אופניים חשמליים הם פתרון תחבורתי חדשני, ידידותי מאוד למשתמשים וידידותי גם לסביבה. אלו הם למעשה אופניים רגילים שהצטרף אליהם מנוע קטן ושקט, המאפשר רכיבה גם ללא דיווש. האפשרות לרכב על אופניים גם ללא דיווש מתמיד מעניקה לנו את האופציה לגמוא מרחקים מבלי להזיע, מבלי להתעייף, במהירות יחסית (נכון לשנת 2012 המהירות המקסימלית של אופניים חשמליים בישראל מוגבלת על ידי החוק ל-25 קמ"ש) ובעיקר בהנאה.

אופניים חשמליים בשימוש יומיומי במקום מכונית מהווים גם תרומה לשמירה על איכות הסביבה וכדור הארץ שחובה על כולנו להגן עליו ולהגיש אותו לדורות הבאים במצב לא פחות טוב מזה שאנחנו קיבלנו אותו, וכאמור אופניים חשמליים החלו לשמש אותנו גם בצאתנו לטיולי אופניים.

אופניים חשמליים וטיולים אורבאניים
מי צריך רכב עם אופניים חשמליים?אופניים חשמליים כמו נולדו במיוחד לטיולי אופניים אורבאניים. בתל אביב, לדוגמה, ישנם מספר גופים המציעים השכרת אופניים כולל חשמליים (למשל, במתחם תחנת הרכבת ת"א מרכז), בגבעתיים מתוכנן פרויקט עירוני של השכרת אופניים חשמליים לתושבים ולמבקרים, וגם בעיר הקודש ניתן ליהנות מהאפשרות של שכירת אופניים חשמליים ויציאה לטיולי אופניים מרתקים בעיר. טיולי אופניים בירושלים יכולים גם לשלב בין אתרים בלב העיר לבין חיק הטבע (עמק הארזים, לדוגמה, או הגן הלאומי עיינות תלם, או עין כרם).

טיולי אופניים חשמליים לכל המשפחה
יתרון אחר של אופניים חשמליים הוא שהם מאפשרים טיולי אופניים לילדים והורים גם יחד, ואפילו סבא וסבתא מוזמנים להצטרף. האפשרות לוותר על הדיווש מספקת לכל בני המשפחה גם יחד זמן איכות משותף שבו כולם רוכבים באותו קצב בלי מאמץ כמעט.

דוגמה אחת מתוך הרבות שיש לטיולי אופניים לכל המשפחה על גבי אופניים חשמליים הוא מסלול של כ-4 ק"ממעל ואדי כזיב, מסלול הכולל נקודות תצפית משובחות אל הנופים מרחיבי הנשימה של הגליל. את האופניים החשמליים ניתן לשכור במצפה מנות, ובכלל, השילוב בין חופשה מפנקת בצימר גלילי זה או אחר לבין טיולי אופניים נינוחים במסלולים הרבים שבאזור הופך כל חופשה לבלתי נשכחת במיוחד.

טיולי אופניים חשמליים כאתגר
בלי לפדל – פשוט לנווטרוב בני האדם יוצאים לטיולי אופניים בצפון, לטיולי אופניים בדרום או בכל מקום אחר כדי ליהנות מנופים כאלה ואחרים, מזמן איכות עם המשפחה/ חברים/ עם עצמם וכדי לנקות את הראש מכל טרדות היומיום – אבל יש כאלה שמבחינתם טיולי אופניים, ובפרט כשהם מתבצעים על גבי אופניים חשמליים, הם דווקא אתגר שבו הראש לא מפסיק לעבוד.

הכוונה היא ל"משוגעים לדבר" שמנסים כל הזמן לשכלל את האופניים החשמליים עוד ועוד, ומרכיבים לעצמם אופניים עם תוספות ושדרוגים – ואז יוצאים למסעות כדי לבחון את ה"בייבי" שלהם, הן מבחינת ההתמודדות עם תנאי שטח שונים והן מבחינת סך המרחקים שהוא מצליח לצלוח. טיולי אופניים כאלה מולידים בסופו של דבר אופניים חשמליים משוכללים יותר (גם בייצור המוני ולא רק בהתאמה אישית) ובעקבות כך טיולי אופניים מהנים יותר לכולנו.