השכרת אופניים

יותר ויותר זוגות אופניים מסתובבים בינינו, ובצדק – לשם תנועה עירונית מדובר בכלי רכב זול, שלא זקוק למקומות חנייה, שלא נתקע בפקקים, שלא מחייב את בעליו לעקוב בחרדה אחר מחיר הדלק ובנוסף לכל אלה גם לא מזהם את הסביבה ולא מחרב את כדור הארץ. גם טיולי אופניים הם בילוי שהפופולאריות שלו גואה, ואין פלא שהיא גואה – טיולי אופניים משלבים חוויה בחיק הטבע עם פעילות גופנית (שכל אדם יכול לבחור לעצמו את רמת הקושי שלה) ועם אינטראקציה חברתית משמחת.

כך שה"פיתוי" לרכוש זוג אופניים גדול, ובהחלט ברוב המקרים אכן מדובר בעסקה משתלמת, אבל לפעמים כדאי קודם כל לבחון את האפשרות של השכרת אופניים בטרם מתחייבים לרכישה. השכרת אופניים מתאימה במיוחד לאלה שרוצים לצאת לטיולי אופניים בתדירות לא גבוהה במיוחד.

השכרת אופניים לטיולים
מי שיוצא לטיולי אופניים בצפון, בדרום או במרכז פעם פעמיים בשבוע מן הסתם כבר רכש אופניים והוא לא זקוק להשכרת אופניים. אבל רוכבים מתחילים לא צריכים למהר לרכוש זוג אופניים (שמחירו – בפרט כשמדובר בזוג איכותי – עשוי להגיע לאלפי שקלים). כשמדובר במשפחה שלמה היוצאת לטיולי אופניים האופציה של השכרת אופניים אף הופכת משתלמת יותר – אין צורך למהר לרכוש אופניים לילדים ולמבוגרים (שאולי אחר כך ישמשו בעיקר כסטנד לחפצים אחרים שאין לנו מה לעשות איתם במרפסת או במחסן), אלא כדאי קודם כל לשכור, להתנסות ורק אז להחליט עד כמה מרכזי המקום של האופניים בכלל, וטיולי אופניים בפרט, בחיינו.

בערים הגדולות ניתן לנצל את האופציה של השכרת אופניים לטיולי אופניים בעלי אופי אורבאני: בתל-אביב, לדוגמה, כמו בערים מובילות אחרות בעולם, גם העירייה מקדמת את תחום האופניים להשכרה ומאפשרת לשכור זוג בכל נקודה בעיר ולהחזיר אותו בכל נקודה אחרת, דבר המאפשר גמישות רבה בתכנון הטיול.

השכרת אופניים – מה חשוב לבדוק
חשוב לוודא שהאופניים במצב תקיןבעת השכרת אופניים חשוב לוודא שהאופניים במצב תקין ומתוחזקות היטב (לא צריך להיות מכונאי אופניים או בן של פנצ'רמעכר כדי להתבונן באופן יסודי באופניים ולראות את מצבם). כמובן שחשוב לקבל גם קסדה יחד עם האופניים, לבחון מה כולל הביטוח של ההשכרה, האם ניתן להחזיר את האופניים בתום השימוש במספר נקודות או רק במקום אחד ומה קורה במקרה של איחור בהחזרה (בפרט כשמדובר בטיולי אופניים, שמטבעם עשויים להתארך מעט יותר מהמתוכנן).

כל סוגי האופניים
בנקודות וחנויות להשכרת אופניים תמצאו את כל סוגי האופניים: אופניים חשמליים וכאלה שאינם מצוידים במנוע, אופניים למבוגרים ואופניים לילדים, אופניים לגברים ואופניים לנשים, אופני כביש ואופניים המיועדות לרכיבה בשטח (אופני הרים שיכוך מלא כמו גם אופני הרים זנב קשיח), "חצי אופניים" (מעין נגרר המתחבר לזוג אופניים ומאפשר להורה ולילד צעיר יחסית – בגילאי 4-7 פלוס מינוס – לרכב יחד בטיולי אופניים), אופני טנדם זוגיות (אידיאליות לטיולי אופניים רומנטיים בשניים) ולעתים אף תמצאו אופניים מתקפלים.

ההיצע הרחב מאפשר לכל אדם למצוא זוג אופניים כלבבו, וליהנות מחוויית רכיבה נעימה ונוחה.

השכרת אופניים – האטרקציות כבר בפנים
השכרת אופניים ליד אטרקציות בטבעבמקרים רבים אנחנו יוצאים לטיולי אופניים במרכז, לדוגמה, לא רק כדי לחוות את חיק הטבע אלא מתוך רצון ליהנות מחוויה כוללת. בין אם מדובר בבילוי לכל המשפחה, טיול זוגי רומנטי או בילוי של כל החבר'ה, אטרקציות נוספות על הטבע המלבלב והרכיבה באוויר הצח יתקבלו בברכה.

חלק ניכר מהנקודות השונות המשמשות להשכרת אופניים הן גם מרכזי מידע לאטרקציות הקיימות באזור, ולא רק מידע רב ערך תוכלו לקבל בהן אלא שבמקרים רבים ניתן לשלב שכירת אופניים עם כניסה לאטרקציות שונות ועוד.

במקרה של טיולי אופניים כחלק מימי כיף או גיבוש לעובדים, ניתן לרכוש חבילה מלאה שכוללת גם השכרת אופניים, גם מדריך מקצועי, גם מסלול מלבב וגם פינוקים והפעלות לאורך המסלול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.