שבוע הספר

אני לא קורא הרבה ספרים, למעשה מעט מאוד. יותר מיכך רוב הספרים שקראתי הפסקתי באמצע בספר, גם אם אני באמצע המתח (למשל ב"זה" של סטיבן קינג).
מהמעט הספרים שקראתי באופן מלא, כלולים הספר השני והשלישי של הארי פוטר, פרא של גבי ניצן (דיי אהבתי), וצופן דוינצ'י, שהייתי ממש מרותק ומודהם, שאף חלמתי באותו לילה שאני בתוך העלילה בסיפור בחיפוש אחריו, עד לרגע שבו כולם התחילו להפריך את הטענות…, כמובן גם ספרי החובה של

בשעורי ספרות בבית הספר הכריחו אותי לקרוא ספרים, ולמרות שבד"כ לא יצא לי לקרוא את כולם, מבניהם הייתי מרותק לספר בעל זבוב, למרות התוכן והמשמעות שלו, זה היה הספר הכי טוב שקראתי בתקופתו, וכל כך נכנסתי אליו וריתק אותי, שגם אותו חלמתי בלילה…
כמו כן, קראתי אותו מספר ימים לפני הבגרות ש"שיטת ההתכוננות המושלמת" היתה פשוט לקרוא את כל הסיפורים, ספרים ושירים, מה שלא במיוחד עזר וקיבלתי 65…
גם "סוד הגן הנעלם", למרות שהיה ספר מנוקד, דיי אהבתי, וקראתי לפעמים בשיעורים חופשיים בכיתה ט'.

בצבא, אחד החיילים שם, הכיר לי את ולמרות שממש לא היה לי קשר לנושא, וזה נראה ממש מוזר בכלל להתקרב למד"ב, נתן לי את אחת החוברות שלהם, שמכילה הרבה סיפורים קצרים, שהיו דיי טובים (לצערי אני כבר שנה לא חבר שם, ולא מקבל חוברות, אם כי בחוברות הקודמות שקיבלתי נשארו עוד הרבה סיפורים קצרים לקרוא).

הספרים שריתקו אותי, השאירו תחושה וחוויה יותר מיכול תוכנית טלוויזיה או סרט שראיתי. אני כבר יותר מאבע שנים נוסע כמעת כל יום ברכבת, ועד עכשיו לא ניצלתי אותה לקריאה.

היום שחזרתי מהרכבת, פגשתי בדרך עוד מתחנת השלום (עזריאלי), מישהי שאמרה שהיא קוראת גם מדע בדיוני, הצגתי לה את החוברות שלהם, ואז היא קראה לי חנון… מסתבר שלקרוא מדע בדיוני זה בסדר, אבל לעשות פעילויות שקשורות למד"ב זה לא!

בהמשך השיחה, היא הגדירה את עצמה כפריקית, ולכן היא כן קוראת ספרים, ולכן היא לא בקטגוריה של חנון, אם כי היא כן הולכת למופע של רוקי, שלדבריה יש שם המון חנונים בתחפושות, אבל היא באה רק לצפות בחברים שלה מופעים (והם לא חנונים?), וגם המליצה לקרוא את "זה" (היתה בהלם שאמרתי שהפסקתי לקרוא באמצע), ואת "פרחים בעליית הגג" ו"עולם הטבעת".

לסיכום אני מתחיל משחק, לכבוד שבוע הספר (שכבר עבר), ששמו "איך גיליתי את הספר" ובו אתם מספרים דברים על ספרים, איך התחלתם לקרוא, מה אהבתם וכך הלאה…
אני מזמין למשחק
והזמנה פתוחה לכולם, לכל מי שרוצה להיכנס באמצע ואין לו סבלנות עד שיזמינו אותו, ויראה כהזמנה ממני.

נ.ב.
אני כבר אקנה מחשב רגיל זול, מהסיבה שעכשיו אוכל לנצל רכבות בשביל קריאת ספרים (בין היתר), ואז יש פחות צורך למחשב נייד.

הסיבה שאני כותב בלוג באמצע השבוע, כי יש כאן מצב נדיר של שקט, ההורים לא בבית, ומי שנשאר לא כאן, או ישן.

גנודלס, אתה צריך לעשות משהו עם הבלוג שלך, לא הבנתי בהתחלה לאן הוא נעלם ועוד חשבתי להסיר אותך, לבסוף גיליתי שהפוסטים נפלו היי שם למטה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.